Úvodní stránka » Zdraví a kosmetika » Jak se starat o problematickou pleť

Jak se starat o problematickou pleť

Problematická pleť trápí velké množství žen i mužů, a to nejen v mladistvém věku. Takováto pleť se vyznačuje poruchami produkce mazu a tvorbou mazových zátek neboli komedonů. Za příčinami problematické pleti většinou stojí fyziologická nevyváženost organismu, jako jsou hormony nebo stres a dále to mohou být i některé vnější škodlivé faktory jako je znečištěné ovzduší, kouření atd. V důsledku těchto vlivů vznikají nevzhledné rozšířené póry a vytvářejí se pupínky nebo vyrážky. Problematická pleť má také sklon k začervenání nebo k podráždění. Pokud i vy trpíte těmito problémy, potom je nejdůležitější dopřát vaší pleti pravidelnou kosmetickou péči a poupravit váš životní styl.

Začněte čištěním!

Problematickou pleť je potřeba každé ráno a večer důkladně zbavit od nečistot, které ucpávají póry. Základním krokem je proto kvalitní pečující kosmetika a její výběr. Při volbě přípravků, které použijete, je dobré zaměřit se na takové produkty, které vaši pleť nadměrně nevysuší. Pro problematickou pleť jsou speciálně navrženy jemné čistící gely, které jsou při odstraňování usazenin a nečistot efektivnější než většina pleťových vod. Skvělé čistící gely nabízí například značka Clinique nebo La Roche-Posay.

Použijte peeling!

Dalším oblíbeným a účinným pomocníkem v boji s usazenými nečistotami je pleťový peeling, jehož složení obsahující drobná zrníčka dokáže póry opravdu viditelně vyčistit a zároveň odstranit i ostatní odumřelé buňky. Vaše pleť bude po použití krásně čistá a hladká na dotek. Peeling je dobré provádět alespoň jedenkrát týdně a zlepšení stavu vaší pleti na sebe nenechá dlouho čekat! Vyzkoušet můžete například jedinečné peelingy od Biodermy nebo Eucerinu.

Zvolte lehký krém!

Pokud máte mastnou pokožku, měli byste se vyvarovat příliš mastných a hutných krémů, které by vaši pleť mohly ucpat. Důležité je proto zaměřit se na odlehčené krémy, které nejsou příliš mastné a zároveň dodají pleti potřebnou hydrataci a poskytnou jí ochranu před nežádoucími vnějšími vlivy. Ideální krémy pro problematickou pleť jsou například  Clinique Anti – Blemish, Vichy Normaderm denní hydratační krém či Bioderma Sébium pleťový krém pro problematickou pleť a jiné.

pleťová kosmetika

Jak líčit problematickou pleť?

Problematická pleť potřebuje i zvýšenou pozornost, pokud se jedná o líčení. Pokud používáte make-up, pudr nebo korektor, je potřeba zvolit takovou dekorativní kosmetiku, která bude o vaši pleť pečovat i během nalíčení. Nevhodně zvolený make-up nebo pudr může nevzhledně zanést póry, nebo podráždit pupínky. Vyzkoušet byste proto měli jedinečnou dekorativní kosmetiku speciálně určenou pro problematickou pleť, jako je například praktický korektor Vichy Normaderm, který dokonale zamaskuje drobné nedokonalosti pleti a nevzhledné pupínky postupně vysuší. Další skvělým produktem od Vichy je make-up Normaderm Teint, který nezanáší kožní póry, nebo také můžete vyzkoušet make-up Clinique Anti-Blemish Solutions, který dokáže zredukovat tvorbu mazu a zároveň účinně zamezit vzniku akné.

Upravte svůj životní styl!

Na zdraví vaší pleti se také významně podepisuje váš jídelníček, spánek a míra stresu. Vhodné je proto obohatit vaši stravu o ovoce, zeleninu a vlákninu a tím dodat tělu potřebné vitaminy (C, B) a upravit si zažívání. Dále je dobré omezit konzumaci alkoholu, přestat kouřit a nepobývat v zakouřeném prostředí. Pro krásnou pokožku bez známek únavy a stresu je také dobré pravidelně dodržovat doporučený spánkový režim a spát alespoň 8 hodin denně. Pokud budete dodržovat tyto zásady, může vás zlepšení vaší pleti překvapit velice brzy!

problematická pleť

®

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. kosmetika (Jana, 18. 7. 2013 12:44:31) Odpovědět

    Dobrý den, můžete mi poradit zda kosmetika MAria Galland http://mayanne.cz/kosmetika/maria-galland/ je vhodná pro velmi citlivou pleť?

PORADENSTVÍ PRO ŽENY

"odborné i neodborné rady"