Úvodní stránka » Děti a rodina » Zdravá dětská obuv je základ

Zdravá dětská obuv je základ

U dětí je velice důležité, aby nosily správnou obuv pro každou příležitost. Jak jim však pořídit celoroční dětskou obuv, dětské gumáky, sportovní boty nebo botičky pro ty úplně nejmenší, aby to bylo správně? Pokud zvolíte dětské boty špatně, můžete způsobit svým dětem nepříjemné zdravotní komplikace, se kterými budou mít problémy celý život. Dětská noha na rozdíl od dospělého chodidla velmi přizpůsobivá a měkké a chrupavčité části nohy přebírají tvar nošené obuvi. Proto není vhodné nosit boty po starších sourozencích, ale je dobré investovat do nových bot, které budou Vašemu dítěti sedět.

Jak vybírat správnou obuv pro děti?

Není jednoduché zjistit, jaká dětská obuv splňuje všechny zdravotní a kvalitativní normy. Nejlepším řešením je tedy nákup obuvi u prodejců, kteří se zaměřují na prodej zdravé dětské obuvi. Podle názorů odborníků je potřeba, abyste dětské boty průběžně kontrolovali. Tím zabráníte, aby Vaše dítě nosilo malé nebo obnošené boty, které mohou deformovat chodidlo. U batolat je dobré provést kontrolu obuvi 1x měsíčně, u starších dětí každé 2 až 3 měsíce, později jednou za půl roku. Nečekejte, až si dítě začne stěžovat, že ho boty tlačí, mnoho dětí Vám totiž nic neřekne a tiše trpí.

Boty Superfit se dětem vyplatí

Nevíte si rady, kde máte vhodnou obuv pro děti nakoupit? Firma SuperFit pochází z Rakouska a těší se velké oblibě a spokojenosti u svých zákazníků hlavně díky kvalitě dětských bot. Až 97 % pediatrů a ortopedických chirurgů z celé Evropy doporučuje dětské boty SuperFit známkou nejvyšší kvality. Česká obuvnická a kožedělná asociace zavedla značku „Zdravotně nezávadná obuv - bota pro Vaše dítě", u které máte jistotu, že kupujete kvalitní boty. Obuv, které se podaří získat tento certifikát je přiděleno označení visačkou, kde je motiv žirafy. 

dětská obuv

® Autor: Zuzana Klímová

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

PORADENSTVÍ PRO ŽENY

"odborné i neodborné rady"