Úvodní stránka » Zdraví a kosmetika » Unikátní léčba kloubů kmenovými buňkami

Unikátní léčba kloubů kmenovými buňkami

Bolí Vás klouby po celém těle a bolest se stává čím dál méně snesitelná? Je možné, že trpíte artrózou. Podle nejnovějších klinických studií bylo zjištěno, že se již využívá nová léčba proti postupující degeneraci kloubů, která spočívá v aplikaci koncentrátu kmenových buněk do oblasti postiženého místa. Zdroj tohoto koncentrátu spočívá v tukové tkáni člověka, a je získáván s pomocí odsátí injekční stříkačkou. Naděje na zlepšení zdravotního stavu je velká a lidé se závažnou neurologickou a onkologickou diagnózou či degenerativním onemocněním kloubů již mají šanci své bolesti zmírnit až zcela utlumit. To vše s pomocí léčby kmenovými buňkami.

Vaše onemocnění kloubů zatím léčit neumíme

Jistě jste slýchávali od svých lékařů, že se bohužel artróza a podobná degenerativní onemocnění kloubů nedají léčit a celková navrhovaná léčba je do budoucna velice nejistá. Dnes je vše jinak. Co si však máte pod pojmem kmenové buňky představit? Kmenové buňky jsou v podstatě buňky, které se za určitých okolností mění ve specializované buňky všech zárodečných vrstev organismu.  Chrupavka, kde degenerace kloubu většinou začíná, je druh pojivové tkáně, který je vyvíjen ze středního zárodečného mezodermu, a dodává se právě aplikací kmenových buněk. Tyto kmenové buňky se v organismu vyskytují na různých místech např. z lidského plodu, z pupečníkové krve, z periferní krve, z kostní dřeně a tukové tkáně.

Léčba kmenovými buňkami je velkou nadějí pro pacienty

Kmenové buňky se liší od ostatních buněk vysokým růstovým a regeneračním potenciálem a schopností dalšího dělení a množení buněk. Nervové buňky mohou nahradit chybějící buňky i u jiných chronických onemocnění jako je Alzheimerova choroba, roztroušená skleróza, Parkinsonova choroba a mnoho dalších. Unikátní léčba kloubů je velkou nadějí, jak se vyhnout výměně kloubu za kloub umělý. Studie stále pokračují, avšak již nyní mají lékaři ve svých rukou skvělé výsledky a pacienti si léčbu pochvalují. Dle výsledků studií se u 2. a 3. stupně artrózy ukázalo, že tato skvělá buněčná terapie zmírnila potíže a výrazně zlepšila kvalitu života až u 80 % pacientů.

® Autor: Zuzana Klímová 

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

PORADENSTVÍ PRO ŽENY

"odborné i neodborné rady"