Úvodní stránka » Cestování » Romantický víkend u řeky Berounky připomene i českou historii

Romantický víkend u řeky Berounky, jenž připomene i českou historii

Odpočinek v regionu, který si zamiloval i sám císař Karel IV., může mít řadu podob. Hotel Mlýn, ležící v bezprostřední blízkosti slavného hradu Karlštejna, je jistě jednou z těch nejatraktivnějších.

Užijete si zde totiž nejen klid od každodenního shonu v práci, ale také grilování, pochoutky z rybí restaurace nebo pár sklenek karlštejnského vína. Překvapte partnerku pěkným dárkem k výročí nebo si udělejte letní výlet, kde se budete věnovat jeden druhému, fantazii se meze nekladou.

romantický hotel Karlštejn

Luxusní pokoje umožní trávit třeba i líbánky

Romantický hotel Karlštejn je připraven nejen na romantiku ve dvou, ale i rodinné návštěvy. Rád se také stane součástí originální svatební cesty. Elegantní nábytek, klimatizace, ale také výhled přímo na Berounku, oblíbenou řeku vodáků.

Jako na zámku si budete připadat v pokoji královny Elišky, kde z okna uvidíte do prostorné zahrady. Mimochodem, není už samo o sobě lákavé přenocovat v místech, kde strávil příjemné chvíle i Francesco Petrarca, velký přítel císaře Karla? V areálu hotelu najdete i zoopark s exotickými zvířaty, stejně jako relaxační centrum – aneb, nechcete vyzkoušet například originální finskou saunu? Je jisté, že se nudit opravdu nebudete.

ubytování poblíž Karlštejna

Nenechte si ujít ani návštěvu legendárního hradu

Vrcholný středověk, jen 25 kilometrů do centra Prahy a několikahodinová procházka napříč hradem, jenž patří k těm nejzajímavějším u nás. Ubytování poblíž Karlštejna má zkrátka své nesporné výhody, můžete se proletět balonem nebo vrtulníkem, zahrát si golf, zkusit zdolat skalní stěnu nebo se i projet na kole, možností výletů a zdravého pohybu je v okolí hotelového resortu víc než dost. A kdy byl vlastně proslulý hrad založen? Stalo se tak již v roce 1348…

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

PORADENSTVÍ PRO ŽENY

"odborné i neodborné rady"