Úvodní stránka » Zdraví a kosmetika » Práškový čaj matcha pro Vaše zdraví

Práškový čaj matcha pro Vaše zdraví

Matcha je tradiční mletý zelený čaj, který se připravuje z těch nejkvalitnějších lístků japonského zeleného čaje a je považován za perlu mezi zelenými čaji. Matcha se nejčastěji servíruje během slavnostních událostí v Japonsku pro vytvoření atmosféry příjemného odpočinku od běžných starostí. Skvělý čaj matcha je nekonečným zdrojem životní síly a vytrvalosti a je plný vitamínů a antioxidantů. Těmito superlativy se může pyšnit díky svému specifickému způsobu pěstování a následnému zpracování, které násobí veškeré zdraví prospěšné účinky běžného zeleného čaje. Navíc jeho příjemná nasládlá jemná chuť povzbudí Vaše smysly a pravidelné popíjení tohoto čaje se pro Vás stane rituálem.

Způsob pěstování a zpracování zaručuje tu nejlepší kvalitu čaje matcha

Čajové lístky Matcha rostou na zastíněných polích, které propouští pouze 10% slunečního světla. Díky kompenzaci nedostatku světla produkuje matcha vysoké množství chlorofylu. Následkem jsou listy jasně zelené barvy a velké množství aminokyselin a antioxidantů obsažené v čajových listech. Na jaře jsou listy ručně trhány a následně šetrně zpracovány. Lístky projdou horkou parou, což zajistí čerstvost a zachování živin, poté se čaj suší při teplotě 180°C. Surový čaj se sušením zredukuje až na polovinu. Následně se čajové lístky selektují podle kvality, posuzuje se jejich barva, kvalita a chuť. Výběrem nejlepší jakosti čajových listů vzniká čaj matcha, který se poté nařeže a pomalu namele na otáčejících kamenných žulových mlýnech.

Blahodárné a zdraví prospěšné účinky čaje matcha

Na rozdíl od běžných čajů, u kterých se po procesu luhování čajové listy vyhazují, se zelený bio čaj matcha po smíchání s vodou konzumuje celý, a tak se do těla dostanou všechny živiny. Země jako je Japonsko tento čaj používá již od pradávna k léčbě otoků a horečky. Tradičně se k zamíchání prášku matcha s vodou používá zvláštní bambusová metlička zvaná chasen, která čaj vyšlehá až do úplného rozpuštění. Tajemství příznivých účinků matcha spočívá ve vysokém množství antioxidantů, vitaminů, minerálů, vlákniny, katechinů a L-theaninů, což má blahodárný vliv na náš organismus. Pití čaje je skvělým prostředkem jako prevence nádorových onemocnění a nastartování přirozeného spalování energie, což vede ke shazování přebytečných kil. Tento čajový obřad je prospěšný i na kardiovaskulární choroby, infekce, zubní kazy a mnoho dalších onemocnění. Z čaje matcha lze připravit velké množství studených a teplých nápojů a své využití najde i v kuchyni při vaření a pečení. 

práškový čaj matcha

® Autor: Zuzana Klímová

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

PORADENSTVÍ PRO ŽENY

"odborné i neodborné rady"