Úvodní stránka » Životní styl » Peletová kamna pro ekologické topení

Peletová kamna pro ekologické topení

Uvažujete o novém zdroji topení? Moderní peletová kamna Vás naučí topit ekologicky. Efektivní způsob vytápění obytných prostor je na rozdíl od klasických kachlových kamen, kde se používají paliva jako je uhlí, koks a plyn finančně výhodné. Spalování biomasy v peletových kamnech Vás přijde na pár korun a Vy tak ušetříte. Navíc díky těmto ekologickým kamnům docílíte vytápění, které je šetrné k přírodě a ovzduší kolem Vás.

Výhody peletových kamen

Největší výhodou při vytápění s pomocí peletových kamen je spalování rychle obnovitelných zdrojů, nízká produkce spalin a emisí, které vypouští peletová kamna. Kamna vytopí Váš interiér s optimálním přístupem vzduchu a přesným dávkováním množství palet. Kouř je odsáván ventilátorem, a tím je do peletových kamen současně nasáván čerstvý vzduch. Výsledkem je vysoce kvalitní spalování, produkce nízké úrovně spalin a dosažení efektivity vytápění až na 85%. Bezpečnost při vytápění je zaručena a navíc každá žena ocení snadnou údržbu peletových kamen a čistou manipulaci s peletami. Oproti klasickým kamnům je zde i nízká produkce popela.

Pelety pro snadné vytápění

Surovina, která je použita při výrobě pelet má značný vliv na výhřevnost peletových kamen. Pelety vyrobené z dřevin vydávají nejvíce tepla. Vyhořelé palivo, vyrobené z pelet ze dřevní hmoty skvěle využijete jako perfektní minerální hnojivo. Lisované granule pro peletová kamna se vyrábí z přírodních materiálů, jako jsou piliny, sláma, pleva, natě a dřevní štěpky. Pelety se lisují za vysokého tlaku, a tak již není třeba použít syntetické pojivo. Některá peletová kamna jsou řízena automaticky nebo dálkově, a tak se zásobníky plní peletami nebo granulemi automaticky dle Vašich potřeb a požadavků na množství tepla.

Peletová kamna pro ekologické topení

 ® Autor: Zuzana Klímová

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

PORADENSTVÍ PRO ŽENY

"odborné i neodborné rady"