Úvodní stránka » Cestování » Nepodceňte přípravu na cestu mimo ČR: pojistka musí být na první

Nepodceňte přípravu na cestu mimo ČR: pojistka musí být na prvním místě!

Nové plavky už máte asi troje, litry opalovacího krému zabaleny, nové šaty byste si na sebe vzala nejradši teď a pas jste už zkontrolovala několikrát. Už se nemůžete dočkat, až se letadlo zvedne z ranveje a vy se vydáte na vzrušující cestu do exotiky. Přestaňte ještě na chvilku snít a zamyslete se – patří do vaší dovolenkové výbavy, že o vás bude postaráno v případě nemoci i úrazu? Že ne? Tak neváhejte a sjednejte si pojistku! Poradíme, jak by měla vypadat.

Proč je nutné mít cestovní pojistku?

Možná vám někdo někdy poradil, že na cestu mimo ČR stačí mít jen modrou kartičku od zdravotní pojišťovny. Na to pozor, je to obrovský omyl, který by vás mohl přijít i na několik milionů korun. Jak je to možné? Tématu se blíže věnuje tento článek. Pokud budete mít pojištění na zahraniční cesty, získáte jistotu, že se z dovolené s dluhy nevrátíte. Bude vás totiž krýt, pokud se vám stane úraz a budete potřebovat lékařskou pomoc i tehdy, když onemocníte. 

cestovní pojištění

Musíte dbát na obsah

Aby skutečně pomohlo, musíte si dát pozor na jeho obsah. Důležité je vědět, na jaké všechny situace se pojistka vztahuje. Například pojišťovna Ergo nabízí v základní ceně i pojištění více než 100 druhů sportů. Sledujte také výši pojistných limitů u jednotlivých druhů událostí a výši léčebných výloh. Čím vyšší jsou, tím lépe pro vás. A co se týče ceny pojistky, i zde Ergo boduje, protože nabízí pojištění již od 20 Kč na den, které si navíc sjednáte do 5 minut online. Platí hned o druhého dne. Navíc k němu nabízí ještě doplňky, jako jsou pojištění odpovědnosti, zavazadel, storna a úrazu. 

cestovní pojištění 2

A jak se chovat, aby došlo k pojistnému plnění?

Je vždy zásadní ihned kontaktovat asistenční službu a řídit se jejími pokyny. Číslo na ni teda noste neustále při sobě a v případě jakýchkoliv potíží volejte. Pokud byste se chovali v rozporu s nařízením asistenta, nemuselo by k plnění dojít. Je také vždy důležité, abyste si dělali o provedených úkonech záznamy a případně si schovali všechny účty za platby, které od vás budou vyžadovat.

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

PORADENSTVÍ PRO ŽENY

"odborné i neodborné rady"