Úvodní stránka » Životní styl » Nebojte se rekonstrukce bytu, se sádrokartonem to jde rychle

Nebojte se rekonstrukce bytu, se sádrokartonem to jde rychle a levně!

Rozhodla jste se, že proměníte byt na skutečný domov a ráda byste provedla rozsáhlejší rekonstrukci? Pak se vám budou hodit informace o takzvané suché výstavbě, která je v posledních letech nejčastějším způsobem rekonstrukce interiérů. Podstata spočívá v montáži sádrokartonových systémů a my vám prozradíme veškeré výhody.

Ptali jsme se odborníků na slovo vzatých – montéři z divize sádrokartony Hradec Králové (řemeslnický cech Ekomplex) mají na kontě stovky realizací a nedají na sádrokarton dopustit.

Výhody sádrokartonu

Kde začít? Třeba u hlavních výhod sádrokartonových desek. Ty umožňují velmi rychlou, kvalitní a přitom levnou rekonstrukci. Pokud se již nemůžete dívat na křivé stěny, vlnitý strop a ohyzdné spáry mezi panely, budete z výsledku nadšená. Estetická úroveň interiéru, který prošel suchou výstavbou, je velmi vysoká.

Vizuální dojem je důležitý, ale pro sádrokartonové panely hovoří i další argumenty. Vzhledem k izolačním vlastnostem se často využívají také pro vylepšení akustiky, odhlučnění a zateplení interiéru. Nemůžete-li vystát hlučné sousedy nebo je naopak nechcete obtěžovat hlasitější hudbou, budete ze sádrokartonu nadšená. A co teprve v momentě, kdy poprvé využijete nové úložné prostory…

Sádrokartonové konstrukce se v praxi nejčastěji využívají jako stěny, stropy a podhledy. Sádrokarton je odolný, neplesniví a zároveň nezatěžuje nosnou konstrukci (je poměrně lehký). Jakmile poprvé spatříte dokonale rovné povrchy, začnete hýřit kreativními nápady na výmalbu. Nebuďte však překvapená vyšší spotřebou. Natěrači Hradec Králové navíc podotýkají nutnost penetrace a vyrovnání vlhkosti.

S Ekomplexem na rekonstrukci nebudete sama

Nemáte-li po boku partnera, který by montáž sádrokartonových panelů zvládl, obraťte se na zkušené řemeslníky z Ekomplexu. V případě rozsáhlejší rekonstrukce jistě neodmítnete ani podlaháře, instalatéry a certifikované techniky zajišťující revize elektro Hradec Králové.

®

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

PORADENSTVÍ PRO ŽENY

"odborné i neodborné rady"