Úvodní stránka » Životní styl » Mobilní domy jsou nejlevnějším způsobem bydlení

Mobilní domy jsou nejlevnějším způsobem bydlení

Stavba či koupě vlastního domu je značně náročná investice, co se týče času a především financí. Ne každý chce svůj rodinný rozpočet zatížit hypotékou nebo na ni prostě nedosáhne. Levné bydlení se dá pořídit i bez stavby. Pokud se nechcete vzdát myšlenky klasického domu se zahradou, skvělou možností jsou tzv. mobilní domy, které kromě nízké pořizovací ceny můžete přesouvat z místa na místo dle libosti. Ve Spojených státech a západní Evropě jsou mobilheimy běžnou záležitostí a tento trend, jak vyřešit bydlení ekonomickou cestou začíná pronikat i k nám do České republiky.

Co vlastně představuje pojem „mobilní dům“?

Kromě hlavní výhody úspory financí a mobility oproti běžným panelovým bytům nebo zděným domům, mají mobilní domy i mnoho dalších výhod. Na mobilních domech jsou připevněny malá kolečka pro snadný přesun, Váš nový domov tak můžete zapřáhnout za Váš vůz a přemístit jej ihned na jiné místo. Stabilitu zaručují ocelové podpěry, které se dají vysunout. Ekonomické mobilní domy lze využít jako sezónní nebo celoroční bydlení, ale jsou vhodné např. pro zahrádkáře nebo jako zahradní domek. Mnoho firem využívá mobilheimy jako malé provozovny, kanceláře nebo ubytování na stavbách.

Mobilní domy pro celoroční bydlení

Mobilních domů je mnoho druhů a lze si vybírat podle různých parametrů v závislosti na Vaší náročnosti a představě o bydlení. Rozhodujete se o celoročním bydlení? Je potřeba vyřešit vytápění, které může být s pomocí přímotopu nebo plynových kamen, přípojku k rozvodné síti, kanalizaci a svoz odpadu. Pro celoroční užívání mobilního domu je vhodné i zateplení. Životnost domu je zhruba 50 let. Široká nabídka mobilních domů je rozdělena podle kategorií, cenových úrovní i exteriérových vzhledů. Každý dům je vybaven kuchyňkou, koupelnou, obývacím pokojem s velkým jídelním stolem a mnoha úložnými prostory. Pořídit si můžete i nadstandard s vanou nebo plynovým krbem. Navštivte areál mobilních domů v Olomouci a přijďte si mobilní domy osobně prohlédnout a vyzkoušet.

mobilní domy

® Autor: Zuzana Klímová

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

PORADENSTVÍ PRO ŽENY

"odborné i neodborné rady"