Úvodní stránka » Životní styl » Jak vybrat ideální bydlení pro celou rodinu?

Jak vybrat ideální bydlení pro celou rodinu?

Aby byla rodina spokojená, musí bydlet na místě, které bude vyhovovat všem jejím členům. Vybrat takové místo, ale není rozhodně nic jednoduchého. Při výběru nového bydlení je nutné přemýšlet nad mnoha věcmi zároveň. Přinášíme vám proto hned několik tipů, podle čeho by se i vaše rozhodování mělo řídit.

Koupě nebo pronájem?

Na tuto otázku si musíte odpovědět hned na začátku. Obě varianty mají své pro i proti. Pronájem má výhodu v tom, že nejste vázáni na jedno místo do budoucna. Vybírat je také možné z bohaté nabídky. To je ale asi tak vše. V současné době se jako výhodnější varianta jeví koupě bytu či domu. Banky totiž poskytují poměrně výhodné podmínky u hypoték, takže jsou hypoteční úvěry dostupné téměř pro všechny. Koupí bytu či domu také získáte svou vlastní nemovitost, se kterou můžete nakládat podle libosti. Výše pronájmu je navíc často vyšší než splátka hypotéky. Výši hypotéky a výše splátek můžete například zjistit pomocí online hypoteční kalkulačky.

Nový nebo starý?

Pronájem či koupě starších bytů už nejsou dnes moc výhodné. Díky rozmachu developerských společností v současné době vznikají nové byty a domy v Praze i v jiných lokalitách, které se cenou srovnávají s byty či domy staršími. S koupí nové nemovitosti se také zbavíte větších výdajů na rekonstrukci. Nové byty i domy jsou dnes také stavěny nízkoenergeticky, takže přinášejí i výhodné úspory při spotřebě energií.

domy v Praze

Jaká lokalita je nejvhodnější?

Čeká vás i rozhodnutí o místě. Volit můžete mezi městem, okrajem města nebo vesnicí. Každá lokalita má něco do sebe. Nutné je ovšem zvážit mnoho aspektů. Důležité je, abyste věnovali pozornost zejména občanské vybavenosti. V blízkosti vašeho nového rodinného sídla by se měla nacházet školka a škola, obchody, lékárna, lékařské středisko či nemocnice, místo by mělo poskytnout i dostatečné kulturní a sportovní vyžití pro vás i vaše děti. Zajímavé je, že toto vše mohou dokonale splnit i některá místa na území Prahy. Za pozornost stojí například moderní bydlení na Praze 10  - konkrétně je to projekt Hostivař Nad Přehradou, který je situován na rozhraní Horních Měcholup a Hostivaře. V rámci projektu vznikly nové bytové domy, které nabízejí moderně řešené domy v lokalitě, která je plná nádherné zeleně a ze které se navíc dostanete lehce i do centra Prahy. Nové byty na prodej Praha 10 nabízí developerská společnost Finep. Více o lokalitě Praha 10 si můžete přečíst na stránkách Prahy.

Dispozice volte opatrně!

Promyslet samozřejmě musíte i dispozice bytu nebo domu. Nejlepší je, pokud může mít každý člen rodiny svůj vlastní pokoj, aby měl dostatek soukromí. Pro rodiny s dvěma dětmi jsou ideální dispozice 4+kk, pro menší rodiny s jedním dítětem potom bohatě postačí dispozice 3+kk. Dobře si také promyslete, zda k bytu chcete balkon, terasu nebo třeba garáž. Výhodou je, že některé společnosti nabízejí tyto výhody jako bonus.

Rada na závěr – budoucí bydlení promýšlejte do všech detailů. Koupě nemovitosti není levný špás, takže je vše nutné promyslet. Pokud si nevíte rady nebo máte pochybnosti, nechte si poradit od odborníků.

®

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

PORADENSTVÍ PRO ŽENY

"odborné i neodborné rady"