Úvodní stránka » Práce » Jak si sjednat pojištění odpovědnosti za zaměstnance?

Jak si sjednat pojištění odpovědnosti za zaměstnance? Je to snadné a rychlé

I když se to zprvu může zdát zvláštní, pojištění odpovědnosti za zaměstnance je jedním z nejoblíbenějších produktů pojišťovacích společností. Při sebevětší opatrnosti se totiž může stát, že zcela nezaviněně poškodíte svému zaměstnavateli drahý počítač nebo výrobní linku či jiné podobné zařízení. V takovém okamžiku po vás pochopitelně bude vyžadována náhrada vzniklé škody. Právě pro tyto případy se vyplatí sjednání kvalitního pojištění.

poradenstviprozeny.cz_ergo_cz_uvodni.jpg

Jak si vybrat kvalitní pojišťovnu?

Tu nejlepší pojišťovnu byste měli vybírat hlavně podle uživatelských referencí a podle konkrétních podmínek u nabízeného pojištění. Renomované pojišťovny se pyšní desítkami tisíc spokojených klientů, kteří jsou chráněni před neočekávanými škodami. Pozor si dejte hlavně na sjednání pojistné částky. Ta by měla odpovídat přibližně 4,5násobku vaší průměrné mzdy, protože právě takovou náhradu škody po vás zaměstnavatel může žádat. Pojištění na vyšší částku nemá smysl.

Existuje spoluúčast na tomto pojištění?

Spoluúčast není u pojištění žádnou velkou výjimkou, což platí i pro pojištění odpovědnosti za zaměstnance. Většina pojišťoven stanovuje spoluúčast na 20 až 30 procent, ovšem můžete se setkat i s mnohem nižší spoluúčastí. V takovém případě ovšem počítejte s vyššími zálohami na pojistné. Sami si tedy rozmyslete, co je pro vás výhodnější. Určitě se ale nevyplatí sjednávat pojištění s extrémně vysokou spoluúčastí, neboť v případě pojistné události byste nesli hlavní břemeno úhrady vy a nikoliv pojišťovna.

poradenstviprozeny.cz_ergo_cz_01.jpg

Jak pojištění sjednat?

Moderní pojišťovací společnost pochopitelně umožňuje sjednání pojištění z domova. K těmto společnostem se řadí i ERGO, která má ve svém portfoliu hned několik dalších produktů. Drtivou většinu z nich si můžete sjednat z pohodlí vašeho domova přes interaktivní formulář. Pokud by vám cokoliv nebylo jasné, obraťte se na telefonní operátorku, která vám mile ráda odpoví na veškeré dotazy.

Sjednání pojištění odpovědnosti za zaměstnance se opravdu nemusíte bát. Vyberte si kvalitní pojišťovnu a sjednejte si pojištění z p

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

PORADENSTVÍ PRO ŽENY

"odborné i neodborné rady"