Úvodní stránka » Životní styl » Jak si poradit s výběrem vhodného místa k bydlení v Praze?

Jak si poradit s výběrem vhodného místa k bydlení v Praze?

Chtěla byste se přestěhovat do Prahy? Pokud ano, neměla byste váš „přesun“ uspěchat. Velký vliv na kvalitu vašeho života v hlavním městě bude mít výběr lokality. Poradíme vám, co vše je třeba vzít v potaz a představíme hned 3 místa, kde se vám bude bydlet báječně!

Co vše je třeba promyslet?

Na prvním místě při výběru lokality stojí její bezpečnost. Ne všechny městské části Prahy jsou bezpečné hlavně pro děti. Pokud vybíráte nové bydlení v Praze, dejte si pozor také na dopravní obslužnost – zjistěte si, jak dlouho vám bude trvat cesta do práce, dětem do školy apod. Důležitá by pro vás měla být i blízkost přírody. Bydlení v hlavním městě je přece jen hektické a moci si odpočinout v klidu zeleně je určitě žádoucí. Dalším kritériem je blízkost lékařského zařízení, obchodů apod.

Jestliže máte vybránu lokalitu, je třeba se změřit na podobu bydlení. Chcete-li bydlet v moderním duchu, zaměřte se na developerské projekty v Praze. Ty nabízí nové byty na lukrativních místech.

Mezi 3 nejpopulárnější patří:

  • Projekt Britská čtvrť
  • Malý háj
  • Nad Přehradou

Všechny nabízí moderně řešené byty v klidném prostředí.

Projekt Britská čtvrť VIII

Projekt Malý Háj IV

Projekt Nad přehradou IV

Zvažte, zda bude v bytě dostatek místa pro vás a případě i pro celou vaši rodinu. Pokud máte děti, mělo by vás zajímat, zda se v blízkosti nachází dětská hřiště či jiné možnosti sportovního vyžití. Jestliže vám bydlení v bytě nevyhovuje, podívejte se na prodej rodinných domů Praha. Z pestré nabídky projektů v městských čtvrtích Štěrboholy či Stodůlky si určitě vyberete.

Rodinné domy Štěrboholy II

Rodinné domy Stodůlky I

Zvažte své možnosti

Ještě než se do výběru bytu či domu pustíte, měla byste vědět, jaké jsou vaše finanční možnosti. Zjistěte si, kolik vám banka půjčí a dobře si spočítejte, zda to pro vás bude únosné. Jestliže si budete zařizovat hypotéku a nemáte žádné zkušenosti, doporučujeme přečtení tohoto článku. Odborník v něm radí, na co vše je třeba se zaměřit.

®

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

PORADENSTVÍ PRO ŽENY

"odborné i neodborné rady"