Úvodní stránka » Cestování » Ideální dopravní prostředek pro ženy Skútr nebo elektrokolo!

Ideální dopravní prostředek pro ženy? Skútr nebo elektrokolo!

Když drobná dáma přijede do nákupního střediska v obrovském SUV, stoprocentně zaujme většinu kolemjdoucích. Velké a silné automobily jsou bezesporu působivé, ale ruku na srdce – nehodil by se vám poněkud praktičtější dopravní prostředek? Ideálně takový, který kdekoliv snadno zaparkujete a nebude vám s ním dělat problém ani kličkování v dopravní špičce. Kam tím míříme? Počet majitelek skútrů a elektrokol se rok od roku navyšuje a my vám prozradíme jejich základní výhody.

Proč zvážit pořízení skútru?

Skútry 125 ccm můžete od roku 2003 řídit i s „klasickým“ řidičákem pro skupinu B. Mezi hlavní taháky těchto jednostopých vozidel patří bezkonkurenční kombinace vlastností, kterými nedisponují zdaleka všechny dopravní prostředky. Skútry jsou snadno ovladatelné a svižné. Pořizovací cena není nijak závratná a provozní náklady vaše peněženka ani nezaznamená. Navíc se spolehněte na pořádnou porci stylu – k mání jsou modely v moderním designovém pojetí, ale také originální retro kousky.


Skútr Kentoya Moto BROADWAY 125 4T


Skútr Kentoya Moto SHINE 125 4T

Na elektro kolo můžete i bez řidičáku

Co se týče elektro kola, to sice nabízí nižší výkon (250 W), ale přesto se s ním svezete mnohem komfortněji než s kolem bez elektromotoru. Elektrokolo je mrštné, perfektně skladovatelné (oproti skútru se obejdete bez garáže) a v dopravní špičce k nezaplacení. Pokud nemáte žádné zkušenosti s řízením motorek, ale naopak často vyrážíte na kole, pak není co řešit. A jestli vás zaujala nízká spotřeba skútrů, pak vás provozní náklady moderního elektrokola rozesmějí. Při běžné ceně elektřiny vás 1 km jízdy vyjde na 4 haléře!


Elektrokolo AEB03 s akcelerátorem

Skútr, nebo elektrokolo?!

Oba městští matadoři mají své výhody i nevýhody. Skútry nabízí úložný prostor (byť omezený), u elektro kola se zase obejdete bez řidičského průkazu a garáže. A ač se to nezdá, kolo s elektromotorem může do cíle dorazit rychleji i navzdory omezené maximální rychlosti (25 km/h). Výběr je však otázkou osobních preferencí a vkusu. 

®

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

PORADENSTVÍ PRO ŽENY

"odborné i neodborné rady"