Úvodní stránka » Cestování » Úžasná dovolená snů na ostrově Zakynthos

Úžasná dovolená snů na ostrově Zakynthos

Atraktivní Řecko a řecké ostrovy lákají turisty na vůni moře a úžasné řecké pochoutky, především na olivy, sýry a vynikající víno. Řecko se může pyšnit velkým množstvím zajímavých  historických památek a úžasnými podmínkami pro potápění v Středozemním, Egejském a Jónském moři. Zakynthos je třetí největší z jónských ostrovů, a je současně ostrovem s největším počtem slunných dnů v celém Řecku.  Je však mnoho dalších důvodů, proč patří Zakynthos mezi nejoblíbenější  destinace v Evropě. 

Ostrov je vzdálený cca 16 km od Peloponésu, odkud je snadná cesta trajektem.  Krása řeckého ostrova Zakynthos je jedinečná, hornaté vnitrozemí je ideálním terénem pro ty, kteří chtějí kombinovat odpočinek u moře s pěšími turistickými výlety. Dlouhé pobřeží  přerušované strmými vápencovými skalisky se střídá s písčitými a oblázkovými plážemi. Některé jsou dlouhé a široké, jiné tvoří jen úzký pás mezi zástavbou a mořem.

Nejromantičtější, ale zároveň hůře přístupná jsou písčitá zákoutí, která jsou skrytá mezi skalami. Při pobytu na ostrově Zakynthos stojí za to navštívit i další zajímavá místa mezi které patří malá písčitá pláž pod vysokými útesy na severozápadním pobřeží ostrova, zvaná Navagio. Na boku pláže leží vrak lodi a pláž pokrytá bělostným pískem je přístupná pouze z moře.

Zakynthos

 Autor: Zuzana Klímová

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

PORADENSTVÍ PRO ŽENY

"odborné i neodborné rady"