Úvodní stránka » Cestování » Ostrov Sicílie

Ostrov Sicílie

Největším italským ostrovem je slunná Sicílie. Zřejmě nejznámějším symbolem tohoto ostrova je největší dosud činná sopka v Evropě Etna. Krásná krajina, hezké pláže a cenné antické památky dělají ze Sicílie vyhledávanou oblast mezi turisty de facto po celý rok. Na ostrově se nachází 2 letiště. Jedno je v Palermu a další v Catanii. Město Palermoje současně hlavním městem největšího středomořského ostrova, kterým Sicílie je. Ostrovní krajina je převážně hornatá, však se zde také nacházejí 4 pohoří.

Co se týče počasí, na Sicílii převládá středomořské klima. Dlouhá horká léta a krátká, mírné zimy. Pro strávení své dovolené si turisté většinou vybírají střediska Taormina Mare navýchodním pobřeží a Giardini Naxos, ležící v těsném sousedství Taorminy. Taormina je nejnavštěvovanější městem celé Sicílie. Do historického jádra sice nesmí automobily, to však nebrání turistům si naplno vychutnat atmosféru tohoto krásného místa. Písčito-oblázková pláž

Recanati láká k opalování a lenošení u moře. V sousedním Giardini Naxos je mnohem klidněji, z Taorminy sem jezdí autobusy dlouho do noci. Je to nejstarší místo na celém ostrově a leží přímo pod majestátnou Etnou. Na sopku se lze dostat buď pěšky nebo lanovkou, jejíž cena ovšem nepatří k nejnižším. Vrchol sopky leží ve výšce 3300 m.n.m. Pokud však bude zvýšená sopečná činnost, je přístup nahoru k vulkánu zakázaný.

Ostrov Sicílie

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

PORADENSTVÍ PRO ŽENY

"odborné i neodborné rady"