Úvodní stránka » Děti a rodina » Dětská kosmetika - jak pečovat o miminko co nejšetrněji

Dětská kosmetika: Jak pečovat o miminko co nejšetrněji?

Věděli jste, že je dětská pokožka až několikanásobně tenčí než pokožka dospělých? Nemá totiž zcela vyvinutou funkci ochranné bariéry, a proto je velmi citlivá na vnější vlivy. Jak o dětskou pokožku pečovat co nejšetrněji?

Jak vybrat tu správnou kosmetiku?

Kosmetika, kterou běžně používáte, je pro miminka zcela nevhodná. Kosmetika pro miminko by neměla obsahovat alkohol, parabeny, PEG emulátory, éterické, minerální ani silikonové oleje. Sledujte proto pozorně složení každého přípravku, který použijete.

Po zakoupení nového kosmetického přípravku ho vždy nejprve otestujte a potom teprve použijte. Naneste děťátku malé množství na kůži a sledujte, zda se neobjeví zarudnutí nebo třeba vyrážka.

Nakupujte ve specializovaných obchodech. Budete tak mít jistotu, že kupujete opravdu kvalitní výrobek. Kvalitní dětskou kosmetiku pořídíte na pinkorblue.cz. Najdete tam také kosmetiku pro maminky, dětskou výživu a vše, co bude vaše děťátko potřebovat.

Raději si připlaťte. Nejen u dětské kosmetiky platí, že značka bývá zárukou jisté kvality. Obzvláště dětská kosmetika je srovnatelná s farmaceutickými produkty, proto se raději nespoléhejte na neznačkové produkty, které vás budou lákat nízkou cenou.

Co pořídit do začátku?

Opravdu nutně budete potřebovat jen několik základních kosmetických výrobků, takže není třeba vykoupit celou drogerii. Určitě byste v zásobě měli mít mastičku proti opruzeninám, vatové tyčinky, olejíček, olej či mast na prdíky, borovou vodu, líh na ošetření pupíku a vlhčené ubrousky – hodně vlhčených ubrousků!

Tip: Časem přibyde mýdlo, šampon a další kosmetika ke koupání miminek – tam už potřeba dávat si pozor na parfémy a další příměsi, které nejsou pro pokožku dítěte příliš vhodné. Zkuste shánět přírodní produkty bez chemických přísad.

Myslete i na sebe

Při běhání kolem miminka většina maminek zapomíná na péči o sebe. Proto si nezapomeňte přibalit mast na bolavé bradavky, krémy proti striím a další vychytávky navržené speciálně pro potřeby maminek. Vaše tělo si po tom zápřahu jistě zaslouží trochu péče – vždyť stvořilo život!

dětská kosmetika

®

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. kosmetika pro mimčo (Saša, 20.2.2017 7:16:33) Odpovědět

    Já jsem vždy pro mimča používala jen slunečnicový olej, olejové přípravky do koupele, případně z klasické kosmetiky jsem koupila Sebamed (http://www.sebamed.cz/), ten se mi zdál nejméně parfemovaný. A taky jsme s ním nikdy neměli problém. Lékařka mě důsledně varovala před výrobky například Johnson and Johnson, prý jejich parfemace je na úrovni kosmetiky pro dospělé.
    A vždy jsem dodržovala pravidlo: kosmetiky raději méně než více.

PORADENSTVÍ PRO ŽENY

"odborné i neodborné rady"